poniedziałek, 23 marca 2020

Silniki w samochodach - czym się różnią?



Na przestrzeni lat auta zmieniały się w bardzo znaczący sposób i widać to doskonale na przykładzie chociażby samochodów z początku ubiegłego wieku,a tych które obecnie jeżdżą po naszych drogach. Jednak nie sam wygląd się zmieniał, ponieważ praktycznie każdy element takiego pojazdu był w jakiś sposób ulepszany i modernizowany. Oznacza to, że obecnie po tylu latach możemy cieszyć się wysoce zaawansowanymi samochodami, choć nie znaczy to, że wciąż nie są one ulepszane. Bardzo dużo zmieniło się chociażby jeśli chodzi o silniki. To właśnie one w ciągu lat stawały się coraz to mocniejsze i większe, choć obecnie trend ten nie do końca jest kontynuowany.

Silniki wolnossące


Dawno temu mieliśmy do czynienia z silnikami wolnossącymi. To właśnie one królowały i znajdowały się w praktycznie każdym aucie. Dopiero z czasem zaczęto montować do aut turbosprężarki, choć na początku miało to miejsce głównie w przypadku aut wyścigowych. Sprężarki te pozwalały na uzyskanie o wiele większej mocy, co wpływało w znaczącym stopniu na przyspieszenie danego samochodu. Producenci aut postanowili jednak, że turbo warto montować również do samochodów produkowanych seryjnie. Wszystko zostało przyspieszone przez obecne regulaminy dotyczące chociażby emisji spalin.

Turbosprężarki


Problem polega jednak na tym, że silniki tego typu nie do końca są jednak wytrzymałe – problem pojawia się najczęściej w przypadku turbiny. Wówczas konieczna jest najczęściej wymiana lub regeneracja takiej turbosprężarki, co niekiedy stanowi spory wydatek. Jeśli skorzystamy jednak z pomocy doświadczonej i rzetelnej firmy takie jak AMSerwis to możemy mieć pewność, że problem zostanie naprawiony szybko i za przystępną cenę. Posiadając auto z turbosprężarką warto jednak dbać o nie w odpowiedni sposób i robić wszystko, by zarówno silnik jak i sama sprężarka służyły nam jak najdłużej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz